27 березня 2024

 

Круглий стіл для педагогічних працівників ЗДО

«Фізкультурно-оздоровча діяльність в закладі дошкільної освіти як основна складова здоров’я дітей дошкільного віку»

    


     Сьогодні особливо важливим є формування відповідального ставлення у здобувачів освіти до власного здоров’я, його збереження та поліпшення шляхом ведення здорового способу життя. Турбота про фізичне здоров’я дитини була і залишається одним із приорітетів педагогічної роботи закладів дошкільної освіти. Виростити здорове покоління-значить забезпечити майбутнє народу.

     Із метою удосконалення знань щодо сучасних підходів до здійснення фізкультурно-оздоровчої діяльності в закладі дошкільної освіти, 21 березня 2024 року на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet Тернопільського ОКІППО проведено круглий стіл для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти Тернопільської області на тему «Фізкультурно-оздоровча діяльність в закладі дошкільної освіти як основна складова здоров’я дітей дошкільного віку».

      Руслана Мельничук, методист відділу дошкільної та початкової освіти, модератор, ознайомила віртуальну аудиторію з планом роботи та здійснила огляд парціальних програм у 2023/2024 н.р. на тему «Панорама парціальних програм фізкультурно-оздоровчого спрямування», зазначивши, що в умовах воєнного стану нагальним став попит на парціальні програми, які створюють повний програмовий супровід дошкільної освіти та задовільняють освітні потреби дітей та запити родин, відповідно до інваріантної та варіативної складових Базового компонента дошкільної освіти.



      Лілія Невідома, вихователь-методист Збаразького закладу дошкільної освіти (ясла-садка) №1 «Калинонька» Збаразької міської ради Збаразької ТГ, докладно презентувала тему «Сучасні підходи до організації фізкультурно-оздоровчої діяльності в ЗДО в умовах реалізації Базового компонента дошкільної освіти», зокрема, використання інноваційних оздоровчих технологій для дітей дошкільного віку: фітболгімнастика, психогімнастика, дихальна та звукова гімнастика, ігровий стретчинг, вправи на баланс-борді, степ-аеробіка, дитячий фітнес, тощо. 





       Оксана Королюк, вихователь-методист закладу дошкільної освіти «Країна дитинства» Великогаївської ТГ,  прооінформувала щодо методики проведення занять з фізичного розвитку, ведення документації інструктора з фізкультури, представила матеріальну базу сучасної фізкультурної зали закладу.



      Ганна Марусин, керівник (директор) Самолусківської гімназії Гусятинської селищної ради Гусятинської ТГ.), детально розкрила тему «Аспекти фізкультурно-оздоровчої  роботи з питань наступності закладу загальної середньої освіти та закладу дошкільної освіти», аналізуючи набутий досвід співпраці гімназії та Самолусківського дитячого садка «Сонечко» (директор Лариса Голик), зосередила увагу на принципах тісного взаємозв’язку між дошкіллям і школою та прикладному значенні фізичного виховання у житті здобувачів освіти.




      Інструктор з фізкультури Шумського ясла-садка «Сонечко» Шумської ТГ Тетяна Максімова розкрила тему «Ранкова гімнастика як обов’язкова складова життєдіяльності дітей дошкільного віку», зокрема, поділилась своїми напрацюваннями про взаємодію з дітьми з особливими освітніми потребами та  виконання ранкової гімнастики, руханок дошкільнят з батьками.





     Яскраво презентував свої доробки інструктор з фізкультури Тернопільського закладу дошкільної освіти №23 Тернопільської міської ради Богдан Друль, який зацікавив «родзинками» власного досвіду роботи на тему «Використання інноваційних методів в роботі інструктора з фізкультури»: активності в укритті, участь у телемарафоні «Здорові та активні». у конкурсі від UNICEF UKRAINE та ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» «Нумо гратись і не боятись».





     Спікери супроводжували свої виступи цікавими відеоматеріалами.

     У ході обласного заходу учасники обговорили аспекти взаємодії з родинами вихованців щодо проведення фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми вдома, як розвивати творчий підхід до організації та проведення занять з фізичної культури, збагатились пізнавальною фаховою інформацією.

       До круглого столу долучилось 100 інструкторів з фізкультури та педагогічних працівників закладів дошкільної освіти нашої області.


ПРЕЗЕНТАЦІЇ СПІКЕРІВ






Немає коментарів:

Дописати коментар

  I засідання мовленнєвого клубу «РІДНА МОВА - РІДНЕ СЛОВО»      Навчання мови і розвиток мовлення дітей не зводяться лише до мовленнєво...